Jaka szczotka do włosów jest najlepszym wyborem? Jak dobrać ją do typu włosów?
   0 Komentarze

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nieodpowiednia szczotka do włosów może podrażniać skórę głowy, a także uszkadzać czy wyrywać włosy. Na szczęście wybór szczotek do włosów jest obecnie na rynku tak szeroki, że z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Poszczególne modele różnią się właściwościami. Zatem na co się w tym przypadku zdecydować? Jaka szczotka do włosów sprawdzi się najlepiej? 

Jaka szczotka do włosów? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Warto swoje oczekiwania porównać z tym, co dostępne jest na rynku. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie szczotki do włosów?

1. Przeznaczenie - inna szczotka jest potrzebna do czesania włosów, a inna do ich układania. 

2. Materiał - największą popularnością cieszą się szczotki do włosów wykonane z naturalnego włosia. Uważać należy na ogół na produkty plastikowe, których krawędzie są często nierówne i ostre. Mogą one uszkodzić włosy. 

3. Włosie - oczywiście rodzaj igiełek jest bardzo ważny. Jeśli są one ostre lub odpadają z nich kuleczki, mogą podrażniać i kaleczyć skórę głowy. Włosie powinno być delikatne np. silikonowe lub naturalne. 

4. Rodzaj włosów - szczotkę do włosów trzeba dopasować do typu włosów. Inaczej rozczesuje się włosy gęste, kręcone i długie, a inaczej delikatne i cienkie. 

5. Elementy dodatkowe - pod uwagę trzeba wziąć także problemy związane z włosami. W przypadku włosów elektryzujących się nie sprawdzi się np. szczotka plastikowa. Jeszcze inna przeznaczona jest do włosów z łupieżem czy takich, które się przetłuszczają.

Jaka szczotka do włosów kręconych?

Włosy kręcone są dość trudne, bo łatwo puszą się i kołtunią. Jednocześnie są niezwykle delikatne. Warto w tym przypadku sięgnąć po szczotkę drewnianą lub bambusową z grubymi i szeroko rozstawionymi zębami. Można wówczas zapomnieć o wyrywaniu i plątaniu włosów. Naturalne drewno skraca czas suszenia pasm, bo jest dobrym przewodnikiem ciepła. Dodatkowo neutralizuje ładunki elektrostatyczne, ograniczając zjawisko elektryzowania się włosów. 

Jaka szczotka do włosów delikatnych i cienkich?

Włosy delikatne, jak sama nazwa wskazuje, wymagają ostrożnej pielęgnacji. Trzeba wzmacniać je olejkami i odpowiednimi kosmetykami. Odpowiednia szczotka do włosów jest w stanie skutecznie pobudzić krążenie w skórze głowy. Sprawdzi się tutaj model wykonany z naturalnego włosia dzika. Dostarcza on włosom keratyny, która wchodzi w skład włosów - ludzkich i zwierzęcych. W ten sposób czesanie włosów delikatnych powoduje ich wzmocnienie. Zwiększone krążenie skórne przekłada się na lepsze odżywienie cebulek włosowych i zahamowanie zjawiska nadmiernego wypadania włosów. 

Jaka szczotka do włosów długich?

Włosy długie na ogół są proste i nie mają na ogół zbyt dużej objętości. Jest ich bowiem dużo i są po prostu ciężkie. Ich czesanie warto łączyć z modelowaniem. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku duża, okrągła szczotka ceramiczna. Unosi ona włosy u nasady i dodaje im objętości, a przy okazji skutecznie rozczesuje pasma. Duże znaczenie ma materiał wykonania szczotki. Powłoka ceramiczna przyspiesza suszenie włosów oraz zapobiega zjawisku elektryzowania się. Zrezygnować należy raczej ze szczotek metalowych i plastikowych. Te pod wpływem wysokiej temperatury nie wpływają na włosy zbyt dobrze. Mogą nawet doprowadzić do ich zniszczenia. 

Jaka szczotka do włosów grubych?

Jeszcze inne szczotki sprawdzają się w przypadku włosów grubych i z tendencją do puszenia się. W tej sytuacji pasma trzeba wygładzić i rozczesać. Warto sięgnąć więc po szczotkę płaską i podłużną z włosiem nylonowym bądź syntetyczno-naturalnym. Szczotka z włosia dzika może nie zdać egzaminu, bo włosy grube i splątane nie będą płynnie przechodzić przez jej wypustki. Lepszym wyborem będzie szczotka z włosia sztucznego lub naturalnych włosów, ale z wypustkami rozczesującymi. Zdecydować się też można na zakup praktycznej szczotki jonizującej.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejetruj aby dodać komentarz

Promocje

PayPal